Zoo Lešná

K našim prázdninovým aktivitám patří i jednodenní výlety, které si díky našemu milému sponzorovi můžeme užít jako každá běžná rodina. Návštěva ZOO Zlín - Lešná byl jedním z nich. Na určené místo jsme dorazili služební dodávkou a hned u parkoviště nás zaujal skákací hrad, ale nejprve jsme šli navštívit zvířátka do ZOO.

Celá zahrada je velmi důmyslně navržena, a když se v ní procházíte, máte pocit, že cestujete napříč světadíly. Klikatými cestičkami, které jsou lemovány rostlinami a stromy, se dostáváte zcela přirozeně k výběhům žiraf, slonů, nosorožců, lvů, tygrů a velbloudů, ale i voliérám cizokrajných a barevných ptáků. Žijí si tu klidně a spokojeně, jakoby tady byli odjakživa. Tu a tam se po vás některé ze zvířat, jen tak, letmo poohlédne, aby vám dalo najevo, že jste v jeho teritoriu. Nejzajímavější a nejkrásnější částí zahrady je ta asijská. Při procházce si zde odpočinete a načerpáte novou energii. Kouzelnou atmosféru dokreslují i tóny japonské hudby, která vás tu na každém kroku hýčká a uklidňuje. Dřevěný klenutý most postavený přes místní Lukovský potok, kamenný stůl a lavice i typické budhistické věžové stavby vás, když zavřete oči, v duchu přenesou do úplně jiného světa.

Postupně jsme se dostali až do dolní části areálu zoologické zahrady, k restauraci Farma U Koaly, kde je kromě zóny s občerstvením a atrakcemi pro děti i nástupní zastávka vláčku. Nastoupili jsme tam tedy do prvního vagónu a svezli se až k východu ze zahrady. Na parkoviště jsme museli ještě vyzkoušet, ten na začátku avizovaný, skákací hrad, kde nás hodný majitel nechal vyřádit se. Cestou domů jsme už měli hlad a KFC v Centro Zlín byla ta nejlepší volba.

 

web1 web2 web3 web4 web5 web6 web7 web8 web9 web10

Naši sponzoři