Vyhlášení výsledků dobročinné iniciativy Bertík pomáhá 2018

-mg-8858-foto-jiri-balat

V sídle kraje byly vyhlášeny výsledky dobročinné iniciativy Bertík pomáhá

Celkově se díky této iniciativě ve Zlínském kraji letos rozdělí 360 tisíc korun.

„Velmi oceňuji všechny, kdo se zapojují do jakéhokoliv druhu filantropie a zvláště pak, je-li pomoc zaměřena na děti, respektive na usnadnění jejich vstupu do samostatného dospělého života,“ řekla radní Michaela Blahová, zodpovědná za sociální záležitosti, rodinnou politiku a neziskový sektor.

Z nadačního fondu Albert jsou již od roku 2009 propláceny například jazykové kurzy, autoškola, tréninky nadaných sportovců a jiné aktivity, které zejména děti z dětských domovů zvýhodňují při hledání zaměstnání nebo při zájmu o další studium. Obchody Albert zároveň poskytují mladým lidem ze sociálně znevýhodněného prostředí možnost praxe, kde si osvojují pracovní návyky.

Prezentováno bylo několik konkrétních příběhů mladých lidí, kterým podpora z nadačního fondu umožňuje úspěšně sportovat nebo rozvíjet jiné nadání. O svém špičkovém pohybovém umění přesvědčil přítomné například tanečník Matěj z Kroměříže s taneční partnerkou Samanthou.

Dobrou zkušenost s nadačním fondem dosvědčila ředitelka Dětského domova Vizovice Eva Čapková: „Díky podpoře můžeme pokrýt kurzy angličtiny našich dětí a věříme, že znalost cizího jazyka jim v budoucnosti pomůže při hledání práce.“

Ve Zlínském kraji se do projektu zapojilo 26 prodejen Albert, kde zákazníci hlasovali pro konkrétní projekty.

Dětský domov Kroměříž – projekt Individuální podpora vzdělávacích a sociálních potřeb dětí

Projekt se zaměřuje na financování studia a pomůcek pro vzdělávání, rozvoj zájmové činnosti, úhradu kurzů či zájmových kroužků. Tím projekt umožnuje kvalitnější vzdělávání a studium na středních a vysokých školách a podporuje rozvoj nadaných dětí

Naši sponzoři