Stříbrná neděle na Čápce

3

V rámci Stříbrné adventní neděle jsme se rozhodli, že navštívíme Městský útulek pro psy Čápka Kroměříž. A jak se na správné hosty sluší a patří, nepřišli jsme s prázdnou. Cestou jsme se stavili v Albertu a koupili granule, konzervy a různé pamlsky. Vždyť se blíží Vánoce a chtěli jsme naše čtyřnohé kamarády také nějak obdarovat.

Pejsků tam nemají mnoho, jen deset, jak nám sdělil pan vedoucí, na kterém bylo vidět, že děla svoji práci opravdu s láskou. Po krátké prohlídce jsme se zeptali, zda si můžeme nějakého chlupáče také vyvenčit, což nám bylo dovoleno a vyfasovali jsme dva "pány v letech" Bura a Vikiho, kteří byli starší než Adrian s Romčou. Nicméně na jejich vycházkovém tempu to nebylo znát a prohnali jak naše dva již zmíněné psovody, tak i Rendu s Tiborem. Po návratu z venčení jsme ještě shlédli ukázku výcviku bojového psa, který svého majitele poslouchal na slovo.

Na Čápce jsme určitě nebyli naposledy, vždyť lidé a psi patří, snad odjakživa, k sobě. Ne nadarmo se říká, že pes je nejlepší přítel člověka. A víte, proč tomu tak je? Toto zvíře totiž miluje svého páníčka bezpodmínečně, což se my „dvojnožci“ musíme od našich "čtyřnožců“ teprve naučit.

2 1 6

Naši sponzoři