Soutěž ve vaření – 8. ročník

kuchari

V neděli 15. 5. 2022 jsme se sešli již po osmé, abychom si poměřili své kuchařské dovednosti v naší, již tradiční, „Soutěži ve vaření“ mezi skupinami. Dvojku, oslabenou o Rozálii, která byla na dovolence, doplnil Kristian z jedničky, aby byly síly vyrovnány. Na menu byla jarní polévka, kuřecí maso s hranolky a okurkový salát. Teta Blanka seznámila děti s pravidly soutěže a také s kritérii hodnocení, neboť vedle chuti pokrmu, vychovatelé přihlédnou i k estetice servírování a úklidu celé kuchyně.

„Vařte teď…“ zaznělo v 10.00 hodin a všichni kuchtíci se natěšeně rozběhli na svá pracoviště. A musím říct, že si oba týmy vedly opravdu skvěle. Rozdělili si práci a makali na plné obrátky. Dokonce se ani nehádali a snažili se, aby byl výsledek co nejlepší.

Ve 12.00 hodin bylo hotovo. Děti měly navařeno, naservírováno a uklizeno. Teta Blanka se strejdou Kamilem to měli opravdu těžké, neboť obě skupiny to měli opravdu vyšperkované. Jídlo lahodilo nejen  chuťovým pohárkům, ale i oku, a tak se oba porotci rozhodli, že není vítězů ani poražených. Oba týmy podaly skvělý výkon a zaslouží si stejnou odměnu. Tak zase příští rok!!!

k2 k4 k1 k3

Naši sponzoři