Soutěž ve vaření

IMG_20200418_103115

 

Třetí dubnová sobota nás přivítala jasnou oblohou a teplým sluníčkem. S chutí jsme vyskočili z postele, protože nás čekal již 6. ročník Soutěže ve vaření. Vždycky takhle na jaře porovnáváme svoje kuchařské dovednosti mezi jednotlivými skupinami. Letos to bylo trochu jiné, ovlivněné světovou pandemií, která trochu pozměnila zaběhlou formu odměny. Zatímco v minulých ročnících byla odměna finanční a děti si mohly samy podle svého nakoupit oblíbené dobroty, tentokráte dostaly při vyhlášení tašku plnou laskomin, aby se zbytečné nevystavovaly nákaze při pobíhání v obchodech.

Ale nepředbíhejme, pěkně popořádku. Letos soutěžily dva týmy, z nichž každý měl svého šéfkuchaře. Sára a Marek, studenti posledního ročníku oboru kuchař, byli tímto postem na skupinách pověřeni, aby si mohli v praxi vyzkoušet, jak budou fungovat v budoucím zaměstnání. Předmětem soutěže bylo připravit kuřecí polévku a vepřovou kotletu s bramborem, jídlo krásně naservírovat na talíř a uklidit celou kuchyň.

Klání vypuklo v 10 hodin, kdy se po vysvětlení pravidel soutěže, všichni kuchtíci rozeběhli na domovská pracoviště a pustili se do díla. Oba šéfové se zhostili své profesní role velmi úspěšně. Dokázali malé pomocníky zorganizovat tak, že ve 12 hodin bylo všechno hotové, jídlo naservírované a kuchyň zářila čistotou.

Porotci teta Blanka a strejda Kamil ochutnali oba pokrmy, zhodnotili stanovená kritéria a šli se poradit. Po pečlivém zvážení se rozhodli, že není vítěze ani poraženého. Obě skupinky měly hezky upravené, chutné jídlo a čistě uklizenou kuchyň i jídelnu.  Navíc dokázaly vzorně spolupracovat a dotáhnout práci do zdárného konce. Hodnotící řečí a poděkováním všem zúčastněným byla soutěž ukončena a lídři Sára s Markem převzali zaslouženou odměnu.

IMG_20200418_103215 IMG_20200418_115417 IMG_20200418_120017 IMG_20200418_115915

Naši sponzoři