Slavata triatlon tour – Otrokovice Štěrkoviště 2021

web1

Po loňské odmlce jsme byli opět pozváni na další ročník soutěže pořádané týmem Tomáše Slavaty. Tato akce se jako obvykle konala v rekreačním areálu Štěrkoviště u Otrokovic. Pořadatelé ji naplánovali výjimečně na čtvrteční odpoledne, poněvadž v sobotu se zde bude konat velká Triatlonová soutěž Moraviaman 2021.

Dnešní odpoledne však patřilo mladým sportovcům i z dětských domovů. Podle toho byly naplánované i tratě a nejmladší účastníci ve věku čtyř let se zakousli do vytýčené trati jako první. Následovaly další kategorie a neúnavný Tomáš vše moderoval, vysvětloval, vymezoval, dohlížel na dodržování nastavených pravidel a na závěr i vyhlásil. Mezitím se nezdráhal odpovídat na různé otázky, jako „zda si mám sepnout vlasy, nebo je nechat rozpuštěné“ od naší Rozálie, která nakonec volila vlasy do gumičky, což jí zřejmě dovedlo k prvenství ve své kategorii. Celá akce se vydařila a ve sportovním duchu plynula k onomu závěrečnému vyhlášení. Kromě Rozálie se také zadařilo Valerii, která v nestarší kategorii dívek získala bronz. Celou akci doprovázelo tropické horko a všichni závodníci podali výkony na hraně jejich schopností, což bylo znát po dojezdu, když se vydýchávali ve stínu stromů.

Děkujeme pořadatelům a zejména samotnému Tomášovi za uspořádání tohoto sportovního klání s pravidly podobnými opravdovému triatlonu. Děti si tak měly možnost  zkusit, kromě jiného, i to jak je těžké se rozběhnout po jízdě na kole. Těšíme se na další ročník.

web2,2 web2

Naši sponzoři