Přání k 10. narozeninám kuchařské soutěže "Zdravá 5ka“

d

Zdravá 5 – soutěžní tým „Rusnoši“

Také letos jsme se zúčastnili celostátní kuchařské soutěže „Zdravá 5“, která je jedním z projektů NF Albert.  Tentokrát soutěžilo sourozenecké trio Adrian, Roman a Tibor. Tým kuchtíků využil společného příjmení a pojmenoval se „Rusnoši“.

Dlouho jsme zvažovali, jaký zdravý pokrm vytvoříme, neboť měl být i slavnostní vzhledem ke kulatému výročí této kuchařské soutěže. Nakonec jsme se rozhodli, že to bude dort, protože k 10. narozeninám se nejlépe hodí. A jaký že bude, když má být zdravý??? Bude jahodový z banánových lívanců.

Zatímco mladší bráchové Roman a Adrian se pustili do díla s obrovským nadšením, Tibor nás jen pozoroval a občas přispěl dobrou radou, jak by se co mělo dělat. Nicméně vše se podařilo na výbornou a za necelou hodinku byl dort hotový. Pak už jsme zavolali naše dvě Marušky ze třetí skupiny, abychom všechna kritéria soutěže splnili tím, že holkám dort věnujeme. Ještě jsme si připomněli, že se tato soutěž koná již po desáté a přečetli si blahopřání, které bylo také jedním z úkolů. S rýmy nám pomáhala teta Blanka, neboť to není zrovna naše silná stránka. Tady ji máte:

Přání „Zdravé 5“ k 10. narozeninám

Hodně štěstí Zdravá pětko s radostí Ti přejeme,

deset let jsi tady pro nás, což je velmi přínosné.

Učíš nás a motivuješ zdravěji se stravovat

A tím naši imunitu stále více budovat.

K narozkám máš tady od nás zdravou, sladkou pochoutku,

Doufáme, že zabodujem a zaujmem porot(k)u.

 

Pak jsme společně zasedli ke stolu a tento zdravý dezert spořádali. A věřte mi, že byl skvělý…

b2 a1 c

Naši sponzoři