„Naučná stezka veverky Čiperky“ na Barbořině

O víkendech nemají naše děti tolik školních povinností, a tak je více času na zábavu. Tentokrát byla v režii tety Jitky.

Poslední zářijový víkend, v sobotu, připravila dětem "Jablíčkové odpoledne". Byla to rovnou i akce měsíce, takže ke své skupince, přizvala i skupinku druhou. Pak všechny přítomné seznámila s programem, rozdělila je do týmů a začala hádankou, která napověděla téma celého odpoledne. Následovaly soutěžní úkoly,  v nichž hlavní roli hrálo, jak jinak, jablko.  Nakonec si každý tým upekl jablečný závin, dle vlastní fantazie. Závěrečné vyhodnocení ukázalo, že si o něco lépe vedla první skupina, ale to nic nezměnilo na tom, že odměnu dostali vlastně všichni. Společně si totiž pochutnali na jablečném moštu a upečených štrůdlech.

Za týden v neděli se zase vydala s dětmi do nedalekého lesíka nad Kroměříží - na Barbořinu. Tam plnili společné úkoly na „Naučné stezce veverky Čiperky“. Během soutěže se malí environmentalisté dověděli  kdo v lese žije, jakou potravou se živí, poznávali stopy zdejších zvířátek a zjišťovali rozpětí křídel ptáků. Mohli si také poměřit vlastní délku skoku s žábou, zajícem, veverkou či koněm. Po splnění úkolů se nasvačili a dali si soutěž ve stavění domečků pro skřítky s příběhem. Dle hlasování všech dětí vyhrál Kristian. Blahopřejeme!

1 w2 w3 w4 w5 w7

Naši sponzoři