Lyžování a lopatění na Tesáku

IMG_20200116_102325(1)

Dne 10. ledna 2020 jsme vycestovali na tradiční akci pořádanou dětským domovem  Vizovice. Vychovatelé a přátelé tohoto domova letos pořádali již patnáctý ročník tohoto víkendového setkání na známém lyžařském středisku Tesák.

V pátek jsme přijeli již po soumraku a po vřelém přivítání jsme se ubytovali s horské chalupě s tradiční „sparťanskou“ výbavou. Po chutné večeři proběhlo slavnostní zahájení celé akce. Po přednášce horala a člena „dobrovolnické horské služby“ přišla na řadu hraná pohádka Krakonošské pohádky z dílny ochotnických herců. Jejich netradiční  výkon přesahoval rámec herectví a dokázali zaujmout nejen děti, ale i dospělé.

Po noci za úplňku a snídani přišly na řadu soutěže v lopatění a odpoledne pak v lyžování. Letošní sněhová nadílka byla skoupá, a i když se vlekaři snažili umělý sníh vytvořit, přesto to zimní radovánky částečně omezovalo. Závěrečné vyhodnocení výsledků s diskotékou a hlavně poutavým vystoupením kouzelníka všechny natolik unavilo, že jsme zapomněli na prosvítající bláto v bílé pokrývce a i druhá noc na poschoďových postelích byla slastí.

O to méně se nám po probuzení chtělo balit věci, ale po procházce po okolí jsme naplnili auto věcmi a zimním sportovním vybavením a rozloučili se s pořadateli s příslibem účasti i v následujícím roce.

Naši sponzoři