Lehká atletika dětských domovů

IMG-20230519-WA0001

V tomto období již tradičně jezdíme na lehkou atletiku na krásný stadion v Uherském Hradišti. Stejně jako léta minulá, tak i letos dětský domov v Uherské Hradiště toto sportovní dění pořádá. Letošní 21. ročník nás zastihl v nepříliš dobrém počasí. Rtuť v teploměrech se tvrdohlavě držela pod deseti stupni a mrholení tomu moc nepřidávalo.

Po slavnostním zahájení se vše rozběhlo na plné obrátky po celém areálu lehkoatletického stadionu a všichni se snažili doběhnout, dohodit, či doskočit co nejdál. Roztomilé bylo pozorovat nejmladší kategorii atletické školičky, kdy se sportovci hravou formou snažili zdolat všechny přichystané disciplíny. Například při sprintu na 50 m naší Karolínce se zřejmě v deštíku natolik rozmáčel „suchý“ zip, že nevydržel rychlost jejího běhu a těsně před cílem jí botička spadla a za burácivého povzbuzování celé tribuny doběhla polo bosá. Hodně se zlepšila Natálka, které se podařilo využít jejich dlouhých nohou a na delší trati 300 m doběhla první. Nejúspěšnějším atletem naší výpravy se však stal Adrian, který si dovezl domů celou sadu medailí a tuším, že do dneška s nimi i spí. Závěrečnou disciplínou byl štafetový běh na 4 x 100 m, a i když jej pořadatelé vypsali jen pro starší, přesto jsme maličko proti nim postavili družstvo prcků. Atraktivnost celé disciplíny pak završil jejich doběh o kus za prvními, nicméně o to více s povzbuzováním všech přihlížejících. Při závěrečných disciplínách se umoudřilo i počasí a sluníčko pak pouštělo dost paprsků, aby se lesk medailí odrážel na stupni vítězů ve svých barvách. Náš tým se od loňského roku zlepšil a přivezli jsme domů tři zlaté, jednu stříbrnou a pět bronzových medailí. V celkovém hodnocení všech zúčastněných dětských domovů jsme se také o příčku zlepšili a dosáhli jsme na šesté místo.

Děkujeme organizátorům za opět fajn zorganizovaný sportovní den, kde si děti mohly opět okusit tento krásný sport a zjistit, jak se od minulého roku zlepšují.

IMG-20230519-WA0002 IMG-20230519-WA0000

Naši sponzoři