"Kdo si hraje, nezlobí " - HRANICE na Moravě 2022

w

Poslední zářijový víkend v soboru nás překvapilo slunečné počasí. Rtuť teploměru pomalu stoupala a my jsme se nemohli dočkat, až vyrazíme ven. Měli jsme totiž naplánované dvě super akce.

Dopoledne jsme s tetou Jitkou vyrazili do Horních zahrad, kde Základní organizace Českého svazu chovatelů Kroměříž pořádala již 3. ročník edukační výstavy „Den zvířat“. Děti si zblízka prohlédly drůbež všeho druhu, holuby různých plemen, exotické ptactvo, králíky, husy i roztomilého kozlíka. Ze zvířátek byly doslova nadšeni a nejvíce času věnovaly morčátkům, která si mohly pochovat a hrát si s nimi. Součástí výstavy byla také ukázka včelaření, myslivosti, vystoupení kouzelníka, trampolína a soutěž s odměnou.

Odpoledne jsme, pro změnu, se strejdou Martinem vyjeli naším Fordem do Hranic. Spolek žen Rouské tam totiž pořádal 15. ročník tradiční akce „Kdo si hraje, nezlobí … aneb české pohádky a večerníčky“. Jako pokaždé připravily tyto zkušené dámy velmi bohatý program. Zajímavé kvízy, různé hry, tvořivé dílničky a malování na obličej. Nechyběl ani hudební doprovod, ukázka pejsků – chrtů a kouzelnická show. Zúčastnili jsme se i soutěží o nejlepší masku pohádkové postavy a ručně vyrobenou postavičku z večerníčku. A zde jsme byli velmi úspěšní – Bob a Bobek, které umělecky ztvárnil náš Kristián, obsadili krásné 4. místo.

Celý den jsme si náramně užili, oběma pořadatelům děkujeme.

 

nn cccc ccccc oo

Naši sponzoři