„Hoří, aneb Musíme si pomáhat…“

IMG_20220917_173738

Na sklonku léta v sobotu 17. září jsme přijali pozvání z dětského domova ve Zlíně a jako každý rok jsme se zúčastnili jimi pořádané akce.

Název akce Hoří, se letos přetavil do myšlenky mezilidských vztahů s podtématem „musíme si pomáhat“. Toto ožehavé téma má v dnešní společnosti jistě platné místo a význam. Aby bylo pro děti vše více stravitelné, tak celým odpolednem je provázeli pohádkové postavičky kutilských nešiků Pata a Mata, kteří svou vzájemnou pomocí baví nejen dětí v televizní obrazovce již několik desetiletí.

Po zahájení naučily děti ty dva nešiky mluvit, a tak se od nich dozvěděli, co se bude dít. Po instrukcích se všichni rozprchli na deset stanovišť, kde plnili zadané úkoly a sbírali razítka za splnění. V průběhu soutěží se však u dětského domova ozvala siréna přijíždějícího zásahového vozidla Hasičů, kteří svým příjezdem v této malebné části Zlína udělali pěkný rozruch. Naštěstí to byl jen planý poplach a za chvíli už bylo plné auto dětí, které měli možnost si vše osahat a doptat se na vše zajímavé. Své stanoviště tu měli také záchranáři, tak byla šance se probrat i ve vybavení záchranky. A ten, kdo se pokusil masáží srdce na umělé panně zachránit život, dostal do své kartičky razítko. Po zaplnění všech kolonek v soutěžní kartičce si mohl účastník vyzvednout plyšáka a další odměny.

Pat a Mat z Centra inspirace Zlín, která domácím v této akci pomáhala, na závěr podpálili táborový oheň, na kterém si všichni opekli špekáčky, které k večeru přišly vhod.

Děkujeme pořadatelům za opět skvěle zorganizované odpoledne a i my jsme byli rádi, že se nic katastrofálního nestalo, i když ti dva nešikové dělali veselé kousky, které nás bavili.

Naši sponzoři