Házená v Zašové

Na sklonku školního roku se již tradičně pořádá známý turnaj v házené. Nešlo odmítnout pozvání od pořadatelů, a tak jsme se i letos vydali do Zašové na sedmnáctý ročník této týmové hry, která prověřuje jak soudržnost týmu, tak i individuální schopnosti jednotlivých hráčů. Opět profesionálně zorganizovaný turnaj „O pohár starostů a ředitelů“ dal znát, že jej pořádají lidé, kteří vědí, co hráči k dobrému výkonu potřebují.

Deset týmů ve starší a mladší kategorii se po slavnostním nástupu pustilo do vzájemných soubojů dle časového plánu. Ke kvalitě zápasů přispěli opět i profesionální sudí a měli co dělat, aby citlivě posuzovali drobné nedostatky, které se u dětí vyskytovaly. Vše plynulo hladce a tabulka se plnila čísly. Náš stále se zlepšující tým sbíral potřebné praktické zkušenosti a zápas od zápasu byla jejich hra ucelenější. Některé posuny na postech se ukázaly jako stěžejní. Například vždy pružný Diego v brance si vybral špatný den, a po pěti střelách vždy vytahoval míč z vlnící se sítě. Byl vyměněný za Natálii, která se stala rozhodně úspěšnější. Nic to však nebylo proti Marcelovi, který ve druhém zápase bravurně perlil, a po kaskádě jeho gólmanských úspěchů zvedal přihlížející z laviček, dávajíc mu s jásotem obdiv. V útoku se tolik nedařilo, ale vsítění gólu původně nasazeného brankaře Diega, z prakticky nulového úhlu, sklidilo oprávněný potlesk. Mezi jednotlivými zápasy náš tým nezahálel a využíval venkovní hřiště na dopilování taktiky, kterou procentuálně vyčísloval matematik týmu Lukáš. Konečné páté místo v kategorii bylo spravedlivé a odjížděli jsme z turnaje spokojeni.

Při odchodu jsme byli pozváni na ročník další a překvapilo nás, že pořadatel již věděl termín 1.června 2024, tak jsme si jej hned napsali do diáře, protože osmnáctého ročníku se jistě zúčastníme a věřte, „my vám ty medaile dovezeme“!

w1 IMG_20230605_142512 IMG_20230605_142740 IMG_20230605_142853 IMG_20230605_142955 w2

Naši sponzoři