Házená v Zašové

IMG_20210911_171127

Na pozvání pořadatelů jsme se v sobotu vydali na cestu do malé vísky Zašová u městečka Zubří, které je mezi házenkáři velmi známým městem pro tradici kvalitních výsledků v tomto sportu. Není divu, že v dětském domově Zašová nechává tento sport svou nesmazatelnou stopu a letos pořádají již patnáctý ročník turnaje v handbalu.

Po slavnostním zahájení se spustil maraton vzájemných zápasů ve dvou kategoriích. Začínala vždy mladší kategorie dvěma vzájemnými zápasy, následovaná dalšími dvěma z kategorie starších. Měli jsme to „štěstí“, že jsme si mohli vychutnat éteričnost prvního zápasu proti pořádajícímu týmu, který pro nás skončil prohrou. Zápas od zápasu se naše hra zlepšovala, a přestože jsme byli očividně nejmladší týmem, tak se nám podařilo poslední zápas proti Lipníku vyhrát o jeden gól. Tím se naplnilo rčení: „Konec dobrý, všechno dobré“. Naše radost však nebyla u konce, neboť při závěrečném zakončení pořadatel vyhlašoval i individuální výkony a nejlepší hráčkou turnaje v kategorii mladších se zaslouženě stala Rozálie, která dokázala několikrát proběhnout hřištěm a vsítit branku. Nejlepším brankařem v mladší kategorii pak maličký Tom, který si několika zázračnými zákroky vynutil potlesk diváků. Celkově jsme skončili těsně pod stupni vítězů, tedy na čtvrtém místě, což nás až tolik netrápilo. V průběhu dne se náš tým seznámil s tímto sportem a měli jsme tak šanci nalézt zalíbení v této týmové hře, s inspirací se zlepšit do dalšího ročníku.

Pořadatelé nás a všechny ostatní obdarovali spoustou hodnotných cen a tím tak podtrhli kvalitu a atraktivitu tohoto tradičního turnaje. S poděkováním a slibem brzkého shledání jsme se rozloučili a příjemně unaveni vyrazili zpět domů. 

IMG_20210911_164852 IMG_20210914_164105 IMG_20210914_164210

Naši sponzoři