Fotbalové dopoledne na Slavii

fotbal

S příchodem jara a slunečních paprsků si na nás vzpomněli kamarádi z fotbalového klubu Hanácké Slavie a opět po půl roce nás pozvali na své sportoviště k realizaci zábavného fotbalového dopoledne.

Stejně jako na podzim nás srdečně přivítal místopředseda výkonného výboru SK Hanácká Slavia Karel Hainz se svým týmem, který pro nás nachystal celou akci. Z jejich počínání bylo opět znát, jak skvěle jsou všichni sehraní, s dětmi to umí a kromě hlavního herního hřiště nachystali fotbalové atrakce pro menší a školu dovednosti pro větší děti. Kromě bohatého občerstvení nezapomněli zařídit i luxusní slunné počasí, tak nebylo důvodu, aby se celá akce nepodařila.

Celou akci si s námi užili i děti z přizvaných dětských domovů z Uherského Ostrohu a Vizovic. Jednotlivé zápasy promíchaných družstev a dovednostní fotbalové discilíny pro nejmenší, provázeli mladí fotbalisté z Ukrajiny, kteří v SK Hanácká Slavie Kroměříž našli zázemí a mohou se nadále věnovat fotbalu na vrcholové úrovni. Po chvíli šla jazyková bariéra stranou a všichni jsme přišli na to, že máme společný fotbalový jazyk, kterým se dá domluvit. „Kdyby tak podobný našli i na východě a umlčeli jím zbraně…“

Děkujeme pořadatelům za skvělé dopoledne a těšíme se na příště.

Naši sponzoři