Dopravní soutěž BESIP v Uherském Hradišti

besip

Hned po škole ve středu 20. dubna jsme sedli do Forda a vyjeli směr Uherské Hradiště. Tam nás už čekali pořadatelé z Uherského Ostrohu, aby nás i s ostatními dětskými domovy přivítali na devátém ročníku dopravní soutěže u tamní sportovní základní školy v těsné blízkosti sportovišť.

Po zahájení a roztřídění do čtyřech věkových kategorií začala samotná soutěž. Čtyři skupiny se postupně roztřídili na jednotlivá stanoviště. Absolvovali písemný test z talonu Besipu, propotáceli se slalomem v brýlemi simulujícími vidění člověka v podnapilém stavu, absolvovali jízdu zručnosti a hlavní disciplínou byla samotná jízda „v provozu“ dopravního hřiště pod přísným dohledem dvou policistů, kteří si značily trestné body. K závěru soutěže přijela hlídka Policie ČR ve služebním voze, který byl obsypaný zkoumavými dětmi dost dlouho, aby pořadatelé mohli vyhodnotit výsledky.

Při závěrečném nástupu došlo k vyhlášení výsledků, ve kterých se naši reprezentanti umístili na čelních pozicích. Paní ředitelka nás asi právem nazvala „zlatokopové z Kroměříže“, neboť jsme obě námi obsazené kategorie vyhráli (Kristián a Matěj) a Sofie byla ve své kategorii druhá za Kikinem.

Děkujeme pořadatelům, že pro nás uspořádali tuto dovednostní soutěž a my tak měli šanci si zopakovat pravidla silničního provozu v praxi a tím se dobře nachystat na přicházející cyklistickou sezónu.

Naši sponzoři