Den uniformovaných sborů

Při dopolední přípravě sobotního oběda nás rušily burácející letadla na obloze. I když jsme měli v plánu se odpoledne vydat na nějakou turistiku, tak zvědavost nám nedala, a tak jsme se vydali směr kroměřížské letiště. K tomuto místu mířily davy lidí, kteří stejně jako my využili krásného počasí a zamířily stejným směrem.

Dnes se konal tradiční Den uniformovaných sborů a v rámci oslav 760. výročí města Kroměříže rozšířený o  rytířský turnaj z doby Bruna ze Schauenburku. K vidění déle již tradičně byla historická letadla, tanky, bojová vozidla pěchoty, hasičské stříkačky, policejní vozidla, dynamické ukázky a scénky, tábor a šarvátka z doby třicetileté války, mobilizace 1938, boje u Sokolova a osvobození Kyjeva a další. Chvílemi jsme nevěděli na co se dívat první, tak se naše zraky ubíraly na bitevní pole, kde rejdily tanky a BVPčka. V tom okamžiku  nám nad hlavou proletěl francouzský dvouplošník sledovaný německou stíhačkou z první světové války. Do toho se ozývala kulometná salva probíhajících bojů muž proti muži na druhé straně plochy.

S výborným pocitem skvělých zážitků v hezkém dni, obtěžkáni nábojnicemi, které jsme posbírali po bitvě, jsme se vrátili domů.  

web1 web2 web4 web5 IMG_20231007_144315 DSC_1955-1920x1275 DUS__9.9.2022 Den-uniformovanych-sboru-2023_banner-scaled

Naši sponzoři