Den otevřených dveří - 25. výročí Dětského domova v Kroměříži

Dětský domov Kroměříž slaví letos 25. výročí své existence právě tady v Hanáckých Aténách, jak se našemu krásnému městu lichotivě přezdívá díky velkému množství škol a s tím související vysokou vzdělaností. Byl sem přestěhován z obce Hoštice u Litenčic v roce 1996, kde byl umístěn v zámečku této obce. Moderní domov rodinného typu se nachází poblíž skvostné Květné zahrady v řadové zástavbě činžovních domů a má kapacitu 24 dětí.

Čtvrtstoletí našeho domova jsme se rozhodli pořádně oslavit, a tak jsme uspořádali ve středu 20.10.2021 Den otevřených dveří. Na jeho přípravě jsme se podíleli úplně všichni a že se nám to skutečné povedlo, ocenili hosté, kteří se za námi přišli podívat. Naše pozvání přijali zástupci kroměřížských škol a Odboru školství mládeže a tělovýchovy v Kroměříži, pracovnice orgánu sociálně-právní ochrany dětí, spolupracující odborníci, sponzoři, bývalí zaměstnanci a také přátelé Dětského domova Kroměříž. Během dne pak dorazili i spolužáci našich dětí ze základních a středních škol, kteří byli zvědaví, jak se u nás žije.

Součástí prohlídky domova byl i program, který si mladší děti připravily pod vedením vychovatelů přímo na skupinách. Ti starší z garsonek zase vítali příchozí a poskytovali potřebné informace. Pro všechny návštěvy bylo k dispozici chutné občerstvení, které připravili studenti Střední hotelové školy a služeb Kroměříž pod vedením mistrové odborného výcviku v naší nově zrekonstruované velké jídelně.

IMGP2480 IMGP2484 IMGP2491 IMGP2496 IMGP2497 IMGP2502 IMGP2503 IMGP2506 IMGP2525 IMGP2488

Naši sponzoři