Nízkoprahové centrum ,,Podané ruce" v Kroměříži

IMG_20211007_151715

Ve čtvrtek 7. října jsme navštívili Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež v Kroměříži. Pořádali tam totiž Den otevřených dveří. Uvítali nás mladí sympatičtí vedoucí a představili nám, co všechno nabízejí v rámci návštěvy jejich klubovny a jaké akce v nejbližší době plánují.

Cílem zařízení je zabavit klienty tak, aby se po škole nenudili a neinklinovali k rizikovým jevům. A čímže se snaží zaujmout náctileté v takzvané Ambulantní formě? Mají nový Xbox, kde si mohou holky i kluci vybrat hru, která se jim líbí. Ze sportovních aktivit je to ping pong, stolní fotbal i oblíbené šipky. Jsou tu i s psychickou podporou pro každého, komu není zrovna „do zpěvu“ nebo pomohou s úkoly do školy. Z akcí v nejbližší době nás zaujala Halloween párty, která slibuje nejen dobrou zábavu, ale i děsivé tetování, soutěže o sladké ceny, výrobu stylových dekorací a strašidelnou mini diskotéku. Pro všechny přítomné však platí vyvěšená pravidla, která je nutno dodržovat, jinak následují sankce.

Záslužná je i jejich Terénní forma práce, kdy určení pracovníci navštěvují problematické kroměřížské lokality a pro potulující se skupinky dětí a mládeže organizují sportovní hry a soutěže.

Zkrátka, toto zařízení má co nabídnout a proto toho rádi využijeme.

IMG_20211007_151942

Naši sponzoři