Bränball 2022 - 16.ročník

Po dvouletém záhadném výpadku jsme mohli znovu uspořádat pro děti dětských domovů tradiční turnaj v Brannballu. Letos to byl šestnáctý ročník.

Přijelo pět družstev se sportovci, kteří se těšili na vzájemná zápolení. Ta dvouletá přestávka přinesla nové tváře, kteří se s touto hrou setkali poprvé. Nejmarkantnější to bylo znát v týmu ze Zašové, který několik posledních ročníků bojoval o cenné kovy a vzájemný duel mezi domácími vždy rozpoutal více decibelů v hale.

Po slavnostním zahájené se pálka zakousávala do míčku stále větší intenzitou a tabulka se plnila vzájemnými utkáními. S blížící se čtrnáctou hodinou vzájemné duely utichly a nastal čas počítání výsledků.

Benjamínci z Vizovic si odnesli novou zkušenost a titul Miss turnaje, s nimi sekundující a zápas od zápasu se zlepšující tým ze Zašové zůstal těsně pod finálovou skupinou. Výsledky mezi dravci z Uherského Ostrohu a domácí Kroměříží byly příznivější pro domácí, tak po malé odmlce jsme sáhli po bronzu. Drobnou útěchou z bramborového nezdaru může být vyhlášení nejlepší pálkařky z řad rudých Ostrohanů. Emocemi a testosteronem nabitá družstva ze Zlína a Uherského Hradiště tentokrát převzali otěže turnaje a jen o kousek zvítězil tým z Uherského Hradiště s nejlepším brannerem a tetou hlídající nejen své svěřence, ale také časomíru a všechny výroky sudího. Stříbrné družstvo Zlína složeno převážně z velmi sympatických dívek si odneslo obdiv za sportovní přístup, titul polař turnaje, sehranost a pomoc benjamínkům z Vizovic, což bylo obzvláště hezké gesto.

Po slavnostním zakončení jsme si přislíbili, že se tu opět za rok setkáme. Tak doufám, že nám do tohoto přání opět někdo „nehodí vidle“.

                                                                                                                                                  Kamil Hrudík

web-00 webx web4 web2 web3 web5 dduh7 web8 web6 web7 web10 web11 webx dduh1

Naši sponzoři