Beseda s paní Kateřinou Vinklárkovou

beseda

Ve čtvrtek 19. ledna se v našem domově uskutečnila beseda v rámci MPP s paní Katkou Vinklárkovou na téma „Je jedno kde žiješ, je to tak v pořádku a nemáš se za co stydět“. Na svém životním příběhu dětem vysvětlila, jak k tomuto poznání dospěla a jak dlouho jí trvalo, než byla schopna o tom všem promluvit.

Tato milá usměvavá žena to neměla v dětství ani na prahu dospělosti vůbec jednoduché. Čelila šikaně od spolužáků kvůli svému vzhledu a hádkám s adoptivními rodiči, protože si šla za svými sny. Při hledání vlastní rodiny zažila velké zklamání ze strany vlastní matky, která ji nechala v porodnici k adopci a o své děti se vůbec nestarala.  Ze čtyř sourozenců ji zůstaly jen dvě sestry, bratři brzy zemřeli na vrozenou nemoc a otec, který o ně pečoval zemřel také.

I když to určitě není idylický příběh, Katka to zvládla a se vším se srovnala.  Nyní žije spokojený rodinný život se svým manželem a dcerkou. Svůj příběh vypráví dětem v domovech, aby jim dodala odvahu mluvit o problémech a nestydět se, že žijí v děcáku, protože je to mnohdy lepší, než být doma v nefunkčním prostředí.

300154481_5883949158290897_6108237857552262160_n

Naši sponzoři