Adventní obchůdky s Albertem

318797590_1119466938709294_1718219943735138784_n

Malí obchodníci z Dětského domova Kroměříž se zapojili do projektu adventních Obchůdků s Albertem. Během druhého adventního víkendu si vyzkoušeli, jaké to je, stát tváří v tvář zákazníkům a prodávat své vlastnoručně zhotovené výrobky. Díky své šikovnosti si odnesli částku 4 tisíce korun která jim pomůže zpříjemnit sváteční období.

Projekt Nadačního fondu Albert, který organizaci přispívá na nákup materiálu, pomáhá dětem osvojit si základy finanční gramotnosti a připravit se na vstup do dospělého života. Děti z Dětského domova v Kroměříži si v rámci něj prošly celým procesem od výroby produktů, přes nacenění, až po komunikaci se zákazníky a prodej.

„Pro naši organizaci je projekt Obchůdků s Albertem příjemným zpestřením. V kreativním procesu měly děti volnou ruku a výsledky byly skutečně krásné. Zároveň si však během nacenění a prodeje hravou formou osvojily, jak dobře nakládat s penězi. Musím naše obchodníčky pochválit, vedli si skutečně skvěle. Za krásný výdělek můžeme pořídit zážitky v době adventu, na které jinak v rozpočtu nezbývá tolik peněz,“ říká Robert Kopp, zástupce ředitelky Dětského domova Kroměříž.

 „Jsme rádi, že obchůdky díky velkému zájmu organizací pomáhají již pojedenácté. Letos jsme postavili téměř pět desítek charitativních stánků a navštívili 32 měst po celém Česku. Děkujeme všem zákazníkům, kteří přišli malé obchodníky svým nákupem podpořit, a přejeme všem krásné Vánoce,“ uzavírá Kristýna Bernatová z Nadačního fondu Albert.

Naši sponzoři