Advent v dětském domově

IMG20211127160009

A zase tu máme Advent, období, na které se celý rok těšíme, které je obestřené určitou dávkou tajemna a probouzí v nás ty nejlepší stránky naší osobnosti. Myslím, že to pozorujeme téměř všichni, že dlouhé zimní večery, trávené doma, nás nutí více přemýšlet a procházky světýlky vyzdobenými ulicemi v nás vyvolávají nejen sváteční náladu, ale i kapku nostalgie. Také se blíží závěr roku a my tak trochu bilancujeme a zamýšlíme se, co se nám povedlo více, co méně a zdali to tak mělo být nebo jsme to měli udělat jinak. Co naplat, jsme lidé a takové otázky se nám v hlavě honí neustále. K tomu všemu se blíží Vánoce a my máme plnou hlavu dárků a starostí, aby všechno proběhlo, jak si představujeme.

Ani v dětském domově tomu není jinak a nervozita vrcholí s blížícím se Štědrým dnem. Děti mají na rozdíl od nás dospělých jedinou starost a kladou si otázky typu: „Splní se mi všechna přání?“ nebo „Dostanu pod stromeček všechny vysněné dárky?“  My vychovatelé, se všemožně snažíme, aby tomu tak bylo, protože moc dobře víme, že všechny naše děti mají v hloubi své duše jediné přání, být doma se svojí maminkou a tatínkem. Když však nastane ten posvátný okamžik a uvidí pod stromečkem dárečky, které si přáli, zapomenou aspoň na pár chvil na svá trápení. Oči se jim rozzáří radostí a štěstím.

Tohle všechno bychom však nezvládli bez dlouhodobé spolupráce se všemi nadacemi, sponzory, institucemi, organizacemi, dárci, zkrátka se všemi lidmi dobré vůle, kteří nám svojí finanční i materiální podporou pomáhají dětem v Dětském domově Kroměříž vytvořit krásné Vánoce.

Naši sponzoři